canlı destek

Stajlar

Staj Bilgilendirmesi

Staj bilgilendirme toplantısı Bahar Dönemi ikinci haftası ilgili program staj sorumluları tarafından duyurulur. Bahar dönemi üçüncü haftası bilgilendirme toplantısı yapılır.

Staj dersine kayıtlanmayan öğrenciler staj yapamayacaklardır.

Staj Yazılımı Sistemi

Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin staj işlemleri Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Staj Yazılım Sistemi üzerinden veya staj komisyonuna yapılan başvurular yoluyla yapılabilmektedir.

  • SHGM Staj Yazılım Sistemi üzerinden staj yapacak öğrenciler havacılıkstaj.anadolu.edu.tr adresi üzerinden açılan hesaplara giriş yapacaklar ve tercihte bulunacaklardır.
  • Staj komisyonu başvuruları ile staj yapacak öğrenciler, taleplerini staj sorumlularına iletecekler ve ilgili firmalar ile görüşerek öğrencilerin staja yerleştirilmeleri konusunda destek olunacaktır.

Staj Sorumluları

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı Staj Sorumlusu: Öğr.Gör. Volkan YAVAŞ

Uçak Teknolojisi Programı Staj Sorumlusu: Öğr.Gör.Dr. Pınar KÖYMEN ÇAĞAR

Staj Raporları

Staj yapacak öğrencilerden staj raporu ve SHGM staj defteri doldurmaları gerekmektedir. Staj evrakları ve staj evrak işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye staj kılavuzundan erişebilirsiniz.

Staj Sınavı Hakkında

Staj sınavlarının tarihi güz dönemi ilk haftası duyurulur. Staj sınavına staj raporu ile gelinecektir. Staj raporunun ilk sayfası firma tarafından imzalanıp kaşe vurulacaktır. Ayrıca son sayfada sayfa numarası elle yazılarak firma yetkisi tarafından imzalanarak kaşe vurulacaktır. 

Staj Kılavuzu

Staj kılavuzu'na tıklayarak ilgili dosyadan erişebilirsiniz.

Örnek Staj Rapor Dosyası için tıklayınız.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ