Çerez Örnek
canlı destek

Hangar

Vecihi HÜRKUŞ adı verilen hangarımızda basınçlı hava hattı, topraklama hattı, aydınlatma ve elektrik bağlantıları ile bakım sırasında gerekli olan teknik dokümanlar, depo takip sistemi ile kontrol edilen takımlar, takım çantaları ve avadanlıklar mevcuttur.

Hangarın dış kısmında yer alan kompresör odasında, BOEING destekleriyle oluşturulmuş hangar ve atölyelerdeki basınçlı hava hattını besleyen EKOMAK marka Eko 37 model bir kompresör, hava tankı, filtre elemanları ve kurutucu bulunmaktadır. Hava hattı çıkışlarında basınç ayarlayıcılar, şartlandırıcılar ve filtreler bulunmaktadır.

Hangarda iki adet basınçlı hava çıkışı grup bağlantıları vardır. Bunlar üzerinden seyyar çalışma tezgahlarının bağlantısı ve havalı el aletlerinin bağlantıları yapılabilmektedir. Ayrıca hangarda hava araçlarının topraklamalarını yapmak üzere 2 adet topraklama çıkışı bulunmaktadır.

1200 metrekare alana sahip olan hangarımızda uygulam,a ve pratik eğitimlerde kullanılmak üzere 2 adet Cessna 185 tipi komple uçak ve OH58 tipi helikopter yer almaktadır. Hangar içerisinde yürüyüş yolları, uyarı levhaları ve emniyet zincirleri yer almaktadır. Ayrıca hangar ön sahasında çalıştırma alanı mevcuttur. Bu alanlarda uçak çalıştırma ve emniyet önlemleri ile ilgili eğitimler verilmektedir.

Hangar içerisinde çeşitli hava araçlarına ait parçalar, komponentler ve pnömatik sistem, hidrolik sistem, İklimlendirme sistemi, yakıt sistemi, aktarma organları, uçuş kumandaları, kablo ve zincir ile hareket iletme ile ilgili eğitim setleri mevcuttur.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ