Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Havacılık Meslek Yüksekokulu

UTEK Genel Bilgiler

Uçak Teknolojisi Programı, hava aracı parçalarının imalatı ve hava aracı bakım onarımı ile ilgili faaliyet gösteren işletmelerde ve havayollarında; nitelikli teknik eleman olarak çalışacak kalifiye elemanlar yetiştiren, İngilizce hazırlık eğitimi olan bir önlisans programıdır.

Programda, temel bilimler eğitiminin yanı sıra hem hava aracı üretimine hem de hava aracı bakım ve onarımına yönelik teorik ve uygulamalı olarak eğitim verilmektedir. Ayrıca yoğun bir şekilde temel ve mesleki İngilizce eğitimi yürütülmektedir. Yaz dönemi stajları ve “İş Başı Eğitim Programı” kapsamında öğrenciler teorik olarak gördükleri tüm konuları pratik olarak uygulama fırsatı bulmaktadırlar.

Mezun olan öğrenciler almış oldukları eğitimlere paralel olarak yurt içi veya yurt dışında, faaliyet gösteren hava aracı parça imalatı, bakım onarımı ve montajı gerçekleştiren işletmelerde ve havayollarında; nitelikli teknik eleman olarak çalışabilmektedir. Ayrıca başta Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakülteleri olmak üzere çeşitli mühendislik dallarına dikey geçiş yapabilmektedirler.


UAB