Çerez Örnek
canlı destek

Müdürün Mesajı

Değerli Öğrenciler,

 

Havacılık sektörü küreselleşen dünya ekonomisinin önemli bir parçasına dönüşürken, dünya genelinde yaklaşık 62 milyon kişiye, Türkiye’de ise yaklaşık 200 bin kişiye doğrudan ya da dolaylı olarak istihdam sağlayan bir sektör konumuna gelmiştir. Tüm dünyada artan bir ivme ile gelişmekte olan havacılık sektörünün temel ihtiyacı; havacılık disiplinine, kültürüne ve bilimsel yaklaşıma sahip, evrensel değerlerle donatılmış nitelikli insan gücüdür.

 

Bizler; Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” özdeyişini kendimize yol gösterici kabul ederek, kuruluşumuzdan bu yana akademik ve idari kadromuzla birlikte, ülkemizde havacılık sektörünün gelişmesine katkı sağlayacak ve havacılık sektörünün ihtiyacı olan nitelikli elemanlar yetiştirmek hedefiyle var gücümüzle çalışıyor, altyapımızı ve eğitim-öğretim koşullarını sürekli geliştiriyoruz.

 

Sizlere düşen; havacılık disiplinine sahip, araştıran, yenilikçi, bilgili, sorumluluk sahibi bireyler olmak ve sadece okul döneminde değil hayatınız tüm aşamalarında çok çalışmaktır.

 

Havacılığa gönül veren tüm öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, gerek öğrencilik dönemi gerekse tüm yaşamınız boyunca başarılar diliyorum.

 

Prof. Dr. Rüstem Barış YEŞİLAY

Havacılık MYO Müdürü


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ