Çerez Örnek

Aviyonik Lab

Aviyonik laboratuvarında; temel elektrik - elektronik ve havacılık elektrik - elektroniği ile eğitimler verilmekte ve ilgili uygulamalar yapılabilmektedir.

Aviyonik laboratuvarında, çeşitli projelerden elde edilen deney setleri, STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş destekleriyle alınmış güç kaynakları, osiloskop cihazları ve çeşitli ölçü aletleri, Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından hibe edilmiş hava araçlarına ait çeşitli elektronik cihazlar ve Kara Havacılık Komutanlığı tarafından hibe edilmiş göstergeler, cihazlar ve kartlar ayrıca THY Teknik A.Ş. başta olmak üzere çeşitli firmalardan kazandırılan eğitim amacıyla kullanılan aviyonik ekipmanları yer almaktadır. Ayrıca aviyonik laboratuvarında hava araçlarında uygulanan kablolama ile ilgili pratik eğitimleri vermek üzere kullanılan el aletleri ve teknik resim çizimleri bulunmaktadır.

Aviyonik laboratuvarında, öğrenciler kendi oluşturdukları devreler, hava aracı komponentleri ve çeşitli kartlar üzerinde deneyler ve uygulamalar yapmaktadır.

Sorumlu Öğretim Elemanı: Öğr.Gör. Serdar ÇETİNTAŞ

İletişim: serdar.cetintas@ege.edu.tr

 

 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ