Çerez Örnek

Tesis Kuralları

 

Okulumuz ortak yaşam alanıdır ve ortak yaşam alanında herkesin uyması gereken kurallar vardır. Ortak yaşam alanlarında bazı kurallarının konmasının amacı bu alanda bulunan herkesin daha güvenli, sağlıklı ve huzurlu bir ortamı paylaşabilmesidir. Bu nedenle okulumuzda eğitim-öğrenim gören öğrencilerimizin de uymaları gereken bazı kurallar vardır. Bu kuralları şu şekilde sıralayabiliriz.

 

 1. Okula giriş ve çıkışta öğrencilerimiz mutlaka Hangarda bulunan öğrenci giriş-çıkış kapısını kullanacaklardır. Ana bina giriş kapısı öğrenciler tarafından kullanılmayacaktır.

 

 1. Öğrencilerimiz Hangar bölgesi birinci katta bulunan öğrenci tuvaletlerini kullanacaklardır. Personel tuvaleti öğrenciler tarafından kullanılmayacaktır.

 

 1. Birinci kat ve zemin kat arasında geçiş yapmak için öğrenciler Hangarda bulunan merdivenleri kullanacaklardır. Ana binada bulunan merdivenler deprem, yangın vb.... gibi acil durumlar haricinde öğrenciler tarafından kullanılmayacaklardır. Öğrenciler ana binada bulunan KIRMIZI RENKLİ ŞERİTLERİ geçmeyeceklerdir.

 

 

 1. Bina içerisinde SU DIŞINDA herhangi bir yiyecek ve içecek maddesinin tüketilmesi yasaktır. SU DIŞINDA çay, kahve, bisküvi, kraker, meyve, sebze vb… aklınıza gelecek her türlü yiyecek ve içecek maddesi sadece bina dışında tüketilebilir. Bina içerisinde SU İÇMEK serbesttir.

 

 1. Hangarda Teknik Resim Atölyesinin karşısında bulunan SU SEBİLİNİ öğrencilerimiz içme suyu ihtiyaçlarını karşılamak için kullanabilirler.

 

 1. Bina içerisinde, bahçede veya otopark alanında SİGARA İÇMEK YASAKTIR! Sigara içmek isteyen kişiler ancak bahçenin dışına çıkarak sigara içebilirler.

 

 1. SIFIR ATIK projesi kapsamında sınıflarda, atölye ve laboratuvar içlerinde bulunan çöp kovaları kaldırılmıştır. Kaldırılan çöp kovalarının yerine tüm koridorlara üzerlerinde kağıt atık, plastik atık, metal atık, evsel atık, atık pil vb…. gibi açıklamalar yazan yeni geri dönüşüm kutuları konmuştur. Çöplerinizi koridorlarda bulunan bu geri dönüşüm kutularına ve kutunun üzerinde yazan yazıya uygun şekilde atabilirsiniz.

 

 1.  Sonuçları hepimizi üzecek istenmeyen kazaların yaşanmaması amacı ile öğrencilerimiz HANGAR alanında ancak öğretim elemanı nezaretinde girebilirler. Yanlarında bir  öğretim elemanı olmadan öğrencilerimizin Hangar alanına girmeleri tehlikeli ve yasaktır.

 

 

YEMEKHANE HİZMETİ

Yüksekokulumuzda öğrencilerimize ve tüm çalışanlarımıza öğle yemeği hizmeti verilmektedir. Öğle yemeği yemek isteyen öğrencilerimiz en geç Perşembe günü saat 23:59’a kadar  https://kimlik.ege.edu.tr  sistemindeki “Yemekhane Sistemi” butonundan işlem yaparak öğle yemeğine kayıt olabilirler.

 

 

EDUROAM KABLOSUZ İNTERNET HİZMETİ

Öğrencilerimiz yüksekokulumuz ana binada EDUROAM üzerinden kablosuz internete bağlanabilirler. Laptop, tablet, cep telefonu vb… cihazlarınız ile EDUROAM’a bağlanabilmek için gerekli olan ayarlar ve açıklamalar https://eduroam.ege.edu.tr/ adresinde yazmaktadır.

 

BİLGİSAYAR LABORATUVARINDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

 

 1. Bilgisayar laboratuvarında ders olmayan zamanlarda öğrencilerimiz 08:30 -16:30 arasında bir öğretim elemanı veya teknik personelin kontrolünde Bilgisayar laboratuvarını serbest çalışma için kullanabilirler.

 

 1. Bilgisayar laboratuvarını kullanan öğrencilerimiz Bilgisayarlara ve çevre birimlerine zarar vermeden, Bilgisayarlara gerekli özeni göstererek kullanmak zorundadırlar.

 

 1. Bilgisayar laboratuvarındaki bilgisayarlarda öğrencilerin ihmalinden veya dikkatsizliğinden meydana gelen kırılma vb…. gibi istenmeyen durumlardan doğacak zararlardan bu zarara neden olan öğrenci sorumludur ve zararı tazmin etmekle yükümlüdür.

 

 1. Bilgisayar laboratuvarı içerisinde yüksek sesle konuşmak, müzik dinlemek, gürültü yapmak ve diğer kişileri rahatsız edici davranışlarda bulunmak yasaktır.

 

 1. Bilgisayar laboratuvarını kullanan öğrenciler bu kuralları kabul etmiş sayılırlar.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ