Çerez Örnek
ÖĞRENCİLERİMİZİN PROJESİ TÜBİTAK 2209/A PROGRAMI KAPSAMINDA DESTEK ALMAYA HAK KAZANDI - 1

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı Öğrencilerimizin Projesi TÜBİTAK 2209A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği Programı kapsamında destek almaya hak kazandı.

Meslek Yüksekokulumuz Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı öğrencilerinden Gizem Görceğiz (Proje Yürütücüsü), Ayşe Demir, Ayşe Ecem Toycu ve Hilal Kaymak’ın Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı Öğretim Elemanı Öğr. Gör. Dr. Armağan Macit’in danışmanlığında hazırladıkları “Havacı Kadınların Gökyüzü Mücadelesi” başlıklı proje başvurusu TÜBİTAK 2209 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği Programı kapsamında destek almaya hak kazandı.

Proje kapsamında, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Devlet Hava Meydanları (DHMİ) ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM)’den havacılık sektöründe çalışan kadın sayısı ve nitelikleri istatistikleri talep edilecektir. Ayrıca, Türkiye de bulunan havacılıkla ilgili kurumlarla insan kaynakları aracılığıyla iletişime geçilerek İstatistikî veriler talep edilecektir. İlgili veriler ile havacılık işletmelerinin kadın çalışan sayısı ve niteliklerine göre havacı kadın işgücü endeksi oluşturularak, işletmelerin birbirleri ile kıyaslaması yapılacaktır. Bu durum işletmelere bilgi olarak sunularak, sosyal sorumluluk kapsamında işletmelerin kadın istihdamı ve niteliklerine göre yükselmeleri yönünde bir rekabet oluşturulması hedeflenmektedir.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ