EGE ÜNİVERSİTESİ

Havacılık Meslek Yüksekokulu

İlk Kayıt - Kayıt Yenileme Hk.

KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

 

KAYIT YENİLEME VE EKLE-SİL TARİHLERİ 

FAKÜLTE / YÜKSEKOKUL KAYIT YENİLEME EKLE-SİL
HAVACILIK MESLEK YÜKSEKOKULU 17.09.2018- 23.09.2018 01.10.2018-07.10.2018

 

Üniversitemize 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında ilk kayıt yaptıran öğrenciler

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında ilk kayıt ile Üniversitemize yerleşen birinci sınıf ve hazırlık sınıfı öğrencileri de, diğer tüm öğrencilerimiz gibi kayıt yenileme/ ders seçimi işlemlerini internet üzerinden gerçekleştireceklerdir. Hazırlık sınıfı öğrencileri Fakültesine ait ilgili kayıt yenileme tarihlerinde kayıt yenileme işlemini gerçekleştirebilecektir.

Öğrenciler ebys.ege.edu.tr adresinden “İlk şifrenizi oluşturmak için tıklayınız.” dan istenen bilgilerini girmek suretiyle kullanıcı adlarını ve şifrelerini alabilmektedirler.

Daha önceden bir Yükseköğretim Kurumunda öğrenim görüp de almış olduğu derslerden muaf olmak isteyen öğrenciler kendi Fakülte/ Yüksekokul/ Meslek Yüksekokullarına müracaat ederek muafiyet talebinde bulunabilmektedirler. Ders muafiyet talepleri kabul olanlar muaf oldukları dersler dışında derslere kayıt yapabilmektedirler.

ÇOK ÖNEMLİ!

Kesin kayıt işlemini gerçekleştirmiş öğrencilerin sistemden yazdır butonu ile ders kaydının kesinleştiğine dair çıktı almaları ve danışmanlarına onaylatmaları önemlidir.

Herhangi bir ders kayıt sorununda bu çıktıyı ibraz edemedikleri takdirde sistemdeki kayıtlar dikkate alınacaktır.

 

Kayıt Yenileme İşlemleri Kılavuzu için tıklayınız.