EGE ÜNİVERSİTESİ

Havacılık Meslek Yüksekokulu

Yeni Kayıtlar Hk.

MESLEK YÜKSEKOKULUMUZ PROGRAMLARINA YERLEŞEN ÖĞRENCİLERİMİZİ DİKKATİNE:

Programlarımızda ÖSYM Kılavuzunda belirtildiği üzere sağlık ile ilgili özel şartlar bulunmaktadır. Detaylarını "ÖSYM YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARININ KOŞUL VE AÇIKLAMALARI" burada yer alan linkte de bulabileceğiniz ilgili şart aşağıdaki gibidir:

Bk. 49

SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ(ön lisans) mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.

2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (işitme kaybı/ eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb).

UÇAK TEKNOLOJİSİ (ön lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.

2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (renk körlüğü, işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb).

Ek koşul ve şartlar sebebiyle, Programlarımıza kayıt olacak öğrencilerin E-devlet üzerinden kayıtları yapılamamaktadır.

İlk kayıt süreci Ege Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı birimi ile yürütülecektir.